Wiadomości

Donald Tusk przed komisją ds. VAT. “Nie napraszałem się na to przesłuchanie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Przed wejściem do sali były premier na pytanie o swoje nastawienie przed przesłuchaniem odparł: – Na razie kontempluję piękną pogodę w Warszawie.

Dopytywany o słowa wicepremiera Jacka Sasina, który zapowiadał, że podczas przesłuchania możemy mieć do czynienia z medialnym show, Donald Tusk odpowiedział: – Ja się nie napraszałem na to przesłuchanie, ale postaram się sprostać oczekiwaniom, także pana Sasina.

Szef Rady Europejskiej zaprzeczył, że skorzysta z prawa do swobodnego oświadczenia, i zapowiedział, że samo przesłuchanie będzie w formie pytania-odpowiedzi. – Sprawy są, moim zdaniem, dość jasne – zaznaczył. Zapowiedział także, że po przesłuchaniu będzie do dyspozycji dziennikarzy.

Donald Tusk nie zgodził się z opinią, że skala wyłudzeń podatku VAT była w Polsce większa niż w innych krajach. Były premier powiedział, że tego typu przestępstwa zdarzają się i będą się zdarzać w Polsce i innych państwach Unii Europejskiej. Dodał, że politycy zawsze mieli świadomość nadużyć. Zdaniem Donalda Tuska wyłudzenia podatku VAT nasiliły się po wejściu do Unii Europejskej i strefy Schengen.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!