Europa Polska Wiadomości

Donald Tusk ponownie został wybrany na szefa Rady Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej w Brukseli podczas szczytu przywódców państw Unii Europejskiej. Wcześniej wniosek Polski o przeniesienie głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej został odrzucony. Wczesnym popołudniem Tuska oficjalnie poparły Węgry oraz Hiszpania co przesądziło o jego reelekcji.

Warto przypomnieć, że premier Szydło w liście do unijnych przywódców napisała m.in., że Donald Tusk wielokrotnie przekroczył europejski mandat, używając swojego autorytetu do udziału w walkach politycznych wewnątrz Polski.. “Tak się stało m.in. w czasie, kiedy część opozycji blokowała metodami siłowymi prace demokratycznie wybranego parlamentu. Próba zablokowania przyjęcia budżetu była w polskich warunkach konstytucyjnych próbą obalenia rządu metodami pozaparlamentarnymi” – podkreśliła.

Wybór Tuska został przeforsowany mimo wyraźnego sprzeciwu Polski. Można się tylko zastanawiać jak będą wyglądały relacje naszego państwa z UE w najbliższych miesiącach.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!