Wiadomości

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski z największym wzrostem nieufności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lider rankingu zaufania pozostaje bez zmian, natomiast w pierwszej czwórce polityków, którym Polacy ufają najmniej, znalazło się trzech z obozu Zjednoczonej Prawicy oraz Donald Tusk. Jaki wynik odnotowała reszta parlamentarzystów?

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie portalu Onet.pl wynika, że na podium rankingu zaufania pozostaje Rafał Trzaskowski. Prezydentowi stolicy ufa 41,1 proc. ankietowanych (wzrost o 1,3 pkt proc. w porównaniu z grudniowym rankingiem). Za nim najwyższe wyniki odnotowali Andrzej Duda (38,3 proc., wzrost o 1,2 pkt proc.) i Mateusz Morawiecki (37,6 proc., wzrost o 1,5 pkt proc.). Kolejne miejsca zajmują Władysław Kosiniak-Kamysz (32,9 proc. zaufania) oraz Donald Tusk (32,6 proc. badanych).

IBRiS zapytał też ankietowanych, którym politykom ufają najmniej. Na pierwszym miejscu znalazł się Zbigniew Ziobro (nie ufa mu 67,8 proc. badanych, spadek o 1,9 pkt. proc.), a za nim Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 61,3 proc. ankietowanych (spadek o 3,6 pkt. proc.). Ostatnie miejsce na podium zajmuje Jacek Sasin (nie ufa mu 60,7 proc. biorących udział w badaniu, wzrost o 0,6 pkt proc.).

Pierwszym politykiem opozycji, któremu ufa najmniej Polaków, jest Donald Tusk z wynikiem 59,2 proc. (wzrost nieufności o 6,9 pkt proc.). Onet zauważa, że Donald Tusk i Rafał Trzaskowski zanotowali największy wzrost nieufności w porównaniu z badaniem z grudnia.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!