Świat Wiadomości

Donald Trump wymienił homoseksualnego ambasadora USA w Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Doug Mainwaring z LifeSiteNews informuje o nowym ambasadorze Stanów Zjednoczonych w Hiszpanii, który przybył do Madrytu przed Bożym Narodzeniem, by objąć swoje stanowisko. Administracja Donalda Trumpa wyraźnie odcina się od planów Obamy, by „narzucić agendę LGBT na świecie poprzez presję dyplomatyczną”, gdyż nowy ambasador, Richard Duke Buchan III, ma żonę i trójkę dzieci. Zastąpił Jamesa Costosa, który był zadeklarowanym homoseksualistą żyjącym w „związku małżeńskim” z innym mężczyzną – projektantem wnętrz Michaelem Smithem.

Jak zauważa Mainwaring, kiedy w styczniu 2017 roku Obama opuścił Biały Dom, zatrzymał się na kilka dni w domu Costosa i Smitha. Costos należał do siedmiu ambasadorów Stanów Zjednoczonych, otwarcie deklarujących swój homoseksualizm, którzy podpisali „wspólny list wyjaśniający w jaki sposób porozumienia handlowe przyczynią się do eksportu (…) wartości równości i tolerancji” promowanych przez administrację Obamy.

Ów dokument pokazuje, że administracja Obamy „dążyła do wykorzystania polityki handlowej i innych środków, by zmusić pozostałe kraje do akceptacji importu ideologii LGBT”. Jak zwraca uwagę dziennikarz, taka polityka była szokująca dla „krajów rozwijających się, w szczególności w Afryce i na Karaibach, gdzie dążenia do tego, by importować małżeństwa tej samej płci i transgenderyzm spotkały się z oporem i odrzuceniem”.

Sygnatariusze dokumentu wyrażali dumę z faktu, że należą do administracji prowadzącej taką politykę. Stwierdzali m.in.: „Angażujemy się w bliską współpracę z Białym Domem, chcąc zapewnić, by każde porozumienie handlowe zaaprobowane przez Kongres było siłą działającą na rzecz postępu w dziedzinie praw człowieka dla każdego, w tym osób LGBTI”.

Nowy ambasador jest założycielem i dyrektorem generalnym Hunter Global Investors L.P. z siedzibą na Florydzie. Wychował się natomiast na farmie w Północnej Karolinie. Zarówno Buchan, jak i jego rodzina kontynuują tradycje rodzinne, zajmując się uprawą i sprzedażą „organicznych (…) pomidorów i innych warzyw”. Dostarczają też „świeże produkty do lokalnych organizacji charytatywnych”.

Poza tym Buchana łączą od niemal 40 lat silne więzi z Hiszpanią, w której studiował – na uniwersytetach w Walencji i Sewilli. Nowy ambasador również wiele podróżował po Hiszpanii i wraz z rodziną „ustanowił udany program wymiany pomiędzy studentami z Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych”.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!