Wiadomości

Donald Trump wprowadził stan wyjątkowy w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że podpisał dokument o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, Wcześniej, przemawiając w Ogrodzie Różanym, potwierdził, że ogłosi stan wyjątkowy, aby zabezpieczyć fundusze na budowę muru na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Sekretarz prasowa Białego Domu Sarah Sanders opublikowała zdjęcie, na którym prezydent podpisuje deklarację o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Trump zauważył, że jego działania są podobne do działań jego poprzedników. Prezydent argumentował, że robi to, aby zająć się “inwazją na nasz kraj narkotyków, handlarzy ludźmi, wszystkimi typami przestępców i gangów”.

– Nie kontrolujemy naszej własnej granicy – powiedział Trump. – Zamierzamy stawić czoła kryzysowi bezpieczeństwa narodowego na naszej południowej granicy i zamierzamy to zrobić – tak czy inaczej, musimy to zrobić – przekonywał.

Trump powtórzył też swoje wcześniejsze uwagi na temat “olbrzymich ilości narkotyków”, które docierają do USA przez południową granicę. Większość narkotyków trafia jednak do Stanów Zjednoczonych przez porty – zwracają uwagę eksperci. Prezydent USA po raz kolejny powtórzył też swoje twierdzenie, że miasto El Paso jest bezpieczniejsze ze względu na ogrodzenie na granicy, mimo że statystyki pokazując, iż wskaźniki przestępczości nie spadły tam w wyniku budowy ogrodzenia granicznego.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!