Świat Wiadomości

Donald Trump rozpoczął serię ułaskawień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl w ostatnich dniach swoich rządów Donald Trump ułaskawił kilkadziesiąt osób. W środę podpisał prośby 26.

Jak podała telewizja Al Jazeera wśród ułaskawionych w środę byli Paul Manafort, Roger Stone i Charles Kushner, To prominentni skazańcy powiązani z samym prezydentem. Portal npr.org nazywa ułaskawionych wczoraj „bogatymi i dobrze ustosunkowanymi”.

Wśród 26 ułaskawionych przez Trumpa osób znalazł się Paul Manafort. Został on skazany na ponad siedem lat pozbawienia wolności za oszustwa finansowe, kłamanie przed śledczymi oraz kontakty z Rosjanami stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Manafort przez trzy miesiące był szefem komitetu wyborczego Trumpa. „W wyniku rażącej przesady prokuratury pan Manafort przez lata był niesprawiedliwie traktowany i jest jedną z najbardziej jaskrawych ofiar tego, co okazało się być może największym polowaniem na czarownice w historii Ameryki” – tak ułaskawienie uzasadniła służba prasowa Białego Domu. Manafort podziękował już prezydentowi wpisem na Twitterze.

Jak podaje npr.org wśród ułaskawionych znalazł się także były doradca Trumpa Roger Stone, który został skazany za okłamanie Kongresu o tym, co on i ówczesny kandydat Trump wiedzieli o rosyjskich wysiłkach zdyskredytowania Hillary Clinton w kampanii prezydenckiej w 2016 r. O działania dyskredytacyjne amerykańskie organy oskarżają także Rosjan. W lipcu, kilka dni przed tym, jak Stone, wieloletni przyjaciel Trumpa miał zgłosić się do więzienia, prezydent złagodził jego wyrok. Teraz były współpracownik wyjdzie na wolność.

Kolejnym ułaskawionym jest teść córki prezydenta Ivanki – Charles Kushner, który usłyszał wcześniej wyrok dwóch lat więzienia za uchylanie się od płacenia podatków, manipulowanie świadkami i dokonywanie nielegalnych darowizn na kampanię wyborczą, jak przypomniał portal telewizji Al Jazeera.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!