Europa Wiadomości

Donald Trump pokazał Grecie Thunberg gdzie jest jej miejsce (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl wczorajszy szczyt ONZ w sprawie działań na rzecz klimatu odbył się na marginesie 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. W wielu miastach odbywały się już w piątek protesty, w których głównie zindoktrynowana młodzież wzywała światowych liderów do reagowania na coś, co nazywają globalną sytuacją kryzysową.

Media szeroko kolportowały przemówienie 16-letniej Szwedki. W 2018 r. Greta Thunberg zainicjowała protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu, który prowadzi przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. Wystąpiła w tej sprawie m.in. na TEDxStockholm oraz podczas COP24, konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Katowicach.

– To wszystko jest złe. Nie powinno mnie tu być. Powinnam być w szkole po drugiej stronie oceanu. A jednak przychodzicie do nas, młodych ludzi, po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia, moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami, a jednak jestem jedną z tych, która miała szczęście – powiedziała w poniedziałek aktywistka. – Ludzie cierpią. Ludzie umierają. Nasze ekosystemy są coraz bardziej zrujnowane. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a wszystko, o czym możecie mówić, to pieniądze i bajki o wiecznym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie? – stwierdziła nastolatka, przyjmowana z powagą przez polityków, obecnych na sali posiedzeń.

Nie wszyscy jednak dali się uwieść fali zachwytów nad tą młodą “hunwejbinką”. Hunwejbini albo Czerwona Gwardia byli komunistyczną organizacją młodzieżową działającą w Chinach podczas rewolucji kulturalnej, w latach 1966-1968. Czerwona Gwardia pozostawała pod rozkazami przewodniczącego partii Mao Zedonga. Popełniała liczne okrucieństwa, torturując, przetrzymując, poniżając, a niekiedy zabijając ludzi uznanych za “wrogów ludu”, do których zaliczano przede wszystkim nieliczną chińską inteligencję.

Równie szeroko jak przemówienie Thunberg, rozchodzi się nagranie z prezydentem Trumpem, który często wątpił w naukowy konsensus zmian klimatu. Donald Trump niespodziewanie zjawił się i przeszedł obok nastolatki, którą zignorował a ją bardzo widocznie to zdenerwowało.

Myślicie, że mocno zabolało?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!