Świat Wiadomości

Donald Trump otrzymał poparcie lidera Republikanów na kandydata tej partii w wyborach prezydenckich w 2024 roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl przywódca Republikanów, senator Mitch McConnell potwierdził, że jeśli były prezydent Donald Trump będzie kandydatem partii w wyborach prezydenckich w 2024 r., to zdecydowanie go poprze.

Lider mniejszości senackiej wcześniej głosował za uniewinnieniem byłego prezydenta za domniemane podżeganie do szarży na Kapitol w dniu 6 stycznia br. W czwartek wieczorem McConnell, będąc gościem Fox News zapewnił, że „oczywiście” poprze Trumpa, jeśli będzie kandydatem GOP w następnych wyborach.

Wpływowy Republikanin z Kentucky mówił gospodarzowi „Raportu Specjalnego” Bretowi Baierowi, że jest wielu senatorów planujących wziąć udział w wyścigu o prezydencję w 2024 r. Baier zapytał go, czy poparłby Trumpa, gdyby ten był kandydatem partii. – Kandydata partii? Oczywiście – odparł.

Senator podczas procedury impeachmentu sugerował, że nie ma wątpliwości, iż były prezydent przyczynił się do szarży na Kapitol, ale jego skazanie po tym, jak opuścił rząd, byłoby niezgodne z konstytucją.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

– Nie mamy prawa skazać i zdyskwalifikować byłego urzędnika, który jest teraz zwykłym obywatelem – mówił. Przeciwko Trumpowi wytoczono procesy karne i cywilne.

Trump zjadliwie komentował sugestie senatora, że jest odpowiedzialny za szarże na Kapitol. Mówił, że McConnell jest „politycznym hackerem” i jak zwykle uprawia politykę. To nie jest – wg niego – dobry przywódca partii. Przyczynił się do utraty kontroli przez Republikanów nad Senatem.

W zeszłym tygodniu były szef Białego Domu stwierdził, że jest stanowczo za wcześnie, by powiedzieć, czy będzie ponownie kandydował na prezydenta w 2024 r. Chwalił się jednak, że wciąż cieszy się bardzo dużą sympatią wśród Republikanów.

Gra dopiero się zaczyna…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!