Polska Świat Wiadomości

Donald Trump oraz Joe Biden uczcili pamięć generała Kazimierza Pułaskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Życie polsko-amerykańskiego bohatera, generała Kazimierza Pułaskiego, jest świadectwem ideałów naszego Narodu i wzorem wolności człowieka. Oddanie generała Pułaskiego krajowi – i wspólne wartości, na których nasz Naród i Polska zostały zbudowane – uwydatniają nasze wspólne zaangażowanie w sprawę wolności. W Dniu Pamięci Generała Pułaskiego oddajemy cześć i świętujemy jego odwagę i kompetencje w wojnie o niepodległość, co pomogło stworzyć Naród zrodzony z najdroższych ideałów”, czytamy w proklamacji Prezydenta USA Donalda Trumpa ogłaszającej 11 października Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego.

„Wspólnie celebrując oddanie gen. Pułaskiego sprawie wolności, potwierdzamy trwały związek naszego Narodu z jego rodzinną Polską. Jego dziedzictwo, niesione w sercach prawie 10 milionów Polaków w Ameryce, na zawsze zostanie wpisane w wielką amerykańską historii”, wskazuje Trump w dokumencie.

O święcie nie zapomniał także kandydat Demokratów w zbliżających się wyborach prezydenckich. Joe Biden zwrócił się za pośrednictwem Twittera do Polaków: „Dziś dołączamy do Amerykanów polskiego pochodzenia, w składaniu hołdu generałowi Pułaskiemu, którego męstwo pozwoliło mu stworzyć amerykańską kawalerię i uratować życie Jerzego Waszyngtona. Ameryka zawsze będzie stała wspólnie z Polakami przeciw wspólnym zagrożeniom”.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!