Świat Wiadomości

Donald Trump odwołał się do Sądu Najwyższego w sprawie wyników wyborów w Pensylwanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu krsy.pl sztab Donalda Trumpa złożył nowy pozew w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych w celu zakwestionowania wyników wyborów w Pensylwanii.

Jak podała w niedzielę agencja Associated Press, sztab Donalda Trumpa kontynuuje wysiłki zmierzające do unieważnienia wyników wyborów prezydenckich w USA z 3 listopada. Tym razem obóz urzędującego prezydenta ogłosił, że złożył nowy wniosek do Sądu Najwyższego USA.

Wniosek ma na celu uchylenie trzech postanowień Sądu Najwyższego Pensylwanii dotyczących kart do głosowania wysyłanych pocztą. Sztab Trumpa chce, by Sąd Najwyższy unieważnił wyniki głosowania powszechnego i pozwolił parlamentowi Pensylwanii na wybranie własnych elektorów.

Agencja AP oceniła jako „niezwykle nieprawdopodobną” możliwość wydania przez Sąd Najwyższy werdyktu na korzyść Trumpa. Ponadto nawet gdyby urzędującemu prezydentowi udało się „odbić” Pensylwanię, Joe Biden w dalszym ciągu posiadałby większość w Kolegium Elektorów.

Sztab Trumpa zwrócił się do Sądu Najwyższego o jak najszybsze podjęcie decyzji, zanim 6 stycznia zbierze się Kongres, by zatwierdzić wyniki głosowania w Kolegium Elektorów. Tymczasem SN nie zamierza zebrać się wcześniej niż 8 stycznia.

Jak stwierdza AP, sztab Trumpa i jego sojusznicy wnieśli dotąd bez większego efektu około 50 pozwów sądowych w spawie rzekomych masowych oszustw podczas głosowania. Nowa sprawa jest co najmniej czwartą sprawą dotyczącą Pensylwanii, którą obóz Trumpa wniósł do Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, że w miniony poniedziałek Kolegium Elektorów USA wybrało na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Demokratę Joe Bidena, zaś Kamalę Harris na wiceprezydent. Na Bidena padło 306 głosów elektorskich, a na Donalda Trumpa 232. 20 stycznia dojdzie do zaprzysiężenia nowego prezydenta USA.

Walka trwa.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!