Wiadomości

Donald Trump nie przyjedzie do Polski na uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny śiatowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Donald Trump odwołuje podróż do Polski z powodu nadciągającego nad Florydę huraganu. W zastępstwie Donalda Trumpa do Polski przyjedzie wiceprezydent Mike Pence.

– Pan prezydent Trump godzinę temu zadzwonił osobiście do prezydenta Dudy i przeprosił go za zaistniałą sytuację, ale w związku z tym, że huragan, który w weekend ma uderzyć w południowe stany, może mieć rozmiary katastrofalne, uznał, że nie może opuścić Stanów Zjednoczonych, musi być na miejscu, w kraju – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Szczerski dodał, że Trump przekazał Dudzie, że w swoim zastępstwie do Warszawy wysyła wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a.

– Pan prezydent Trump przekazał także prezydentowi Dudzie, że będzie chciał w najbliższych miesiącach zrealizować tę wizytę, którą musi dziś odwołać – dodał Szczerski.

Centrum huraganu w czwartek znajdowało się 355 km na północ od Portoryko i 600 km na wschód od Bahamów. Żywioł posuwa się z prędkością 20 km/godz. na północny zachód i w niedzielę spodziewany jest nad wybrzeżem Florydy.

Donald Trump poinformował, że musi zostać w kraju, aby „upewnić się, że wszystkie siły rządu federalnego są skoncentrowane na nadciągającym huraganie Dorian”. Prezydent USA przyznał, że jest dla niego bardzo ważne, żeby być na miejscu, bo wygląda na to, że (huragan) „może być bardzo duży”.

– (Do Polski) pojedzie Mike. Rozmawiałem właśnie z prezydentem Dudą i przekazałem mu najgorętsze życzenia w imieniu swoim i Amerykanów – oznajmił.

– Naszym najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi w związku z nadciągającym huraganem i przełożę moją wizytę w Polsce na bliską przyszłość – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!