Polska Wiadomości

Dominikanki zebrały ponad 5 mln zł na Dom Pomocy Społecznej pomagający niepełnosprawnym chłopcom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży mieści się w zabytkowym dworku w Broniszewicach pod Pleszewem. Mieszkańcy Wielkopolski nazywają to miejsce Domem Chłopaka, ponieważ to właśnie tutaj trafiają niepełnosprawni chłopcy oraz mężczyźni z okolicy.

“Mamy 56 chorych, niepełnosprawnych synów. A każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. I każdego z nich kochamy najmocniej jak to możliwe. Oni nie zapominają, że życie jest po to, by kochać, by się zachwycać i by się uśmiechać” – napisały siostry na swojej stronie internetowej.

Na wiosnę ubiegłego roku siostry dowiedziały się, że dom musi zostać zamknięty, ponieważ nie spełnia warunków BHP. Dworek nie miał odpowiedniej drogi przeciwpożarowej, a konserwator budynków nie wyraził zgody na przebudowę. Wyjście było tylko jedno – zamknąć Dom Chłopaka. Siostry wiedziały jednak, że rozdzielenie podopiecznych i umieszczenie w placówkach rozsianych po całym kraju będzie dla nich wielkim dramatem. Rozpoczęły więc prężną zbiórkę na nowe lokum.

25 kwietnia z okazji Światowego Dnia Pingwina, siostry umieściły w sieci nagranie, na którym widać, jak przemierzają korytarz charakterystycznym “pingwinim” krokiem.

“Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA. Przyjmujemy życzenia. Zamiast kwiatków i bombonierek przyjmujemy cegiełki na www.domchlopakow.pl” – napisały na Facebooku, a ich post natychmiast zyskał uwagę internautów. Nagranie wyświetlono niemal 130 tys. razy.

W czwartek siostry podzieliły się radosną nowiną – pieniądze na nowe lokum zostały zebrane. Od czasu umieszczenia w sieci zabawnego nagrania na konto Domu Chłopaka przelano aż 5 mln zł! Na opublikowanych filmikach, widać ogromną radość nie tylko na twarzach sióstr ale także ich podopiecznych.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!