Wiadomości

Dochodzenie ws. słów G. Brauna skierowanych do min. Niedzielskiego umorzone

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Radio Maryja, Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła dochodzenie dotyczące gróźb karalnych wypowiedzianych przez posła Grzegorza Brauna, a adresowanych do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

We wrześniu ubiegłego roku w Sejmie poseł Konfederacji zwrócił się do ministra zdrowia słowami: „będziesz pan wisiał”. Po tych słowach Grzegorz Braun został wykluczony z obrad przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawą-Błońską, a sprawa trafiła do Komisji etyki i prokuratury. Organa ścigania zawiadomiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także sam poszkodowany Adam Niedzielski.

W ostatnich tygodniach prokuratura przedłużyła dochodzenie do 17 lutego. Powodem miało być oczekiwanie śledczych na uprawomocnienie uchwały sejmowej komisji etyki dotyczącej nagany dla Grzegorza Brauna. Telewizja Polsat News dotarła do skargi na czynności prokuratury, którą wysłał minister zdrowia. Niedzielski nie zgadzał się z działaniami śledczych i podnosił, że prokuratura ma wystarczające dowody, aby ukarać posła Konfederacji.

Grzegorz Braun nie będzie jednak ścigany za groźby karalne adresowane do ministra zdrowia.

– Postanowieniem z dnia 31 grudnia 2021 r. dochodzenie w sprawie zostało umorzone wobec stwierdzenia braku znamion czynu zabronionego – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!