Wiadomości

Dobiega końca szósty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej – komunikat z frontu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy (stan na godz. 18.00 dnia 1 marca 2022 roku):

Wojna rosyjsko-ukraińska trwa już szósty dzień. Naród ukraiński stawia zdecydowany opór. Wróg nie zdołał szybko osiągnąć swoich celów. Rosyjscy okupanci ujawnili przed całym światem swoją podłość: przeprowadzanie uderzeń rakietowych, prowadzenie ognia z wielolufowych wyrzutni rakietowych i naloty lotnicze pokazują, że nie są oni w stanie walczyć z narodem ukraińskim, gotowym na całkowity opór. „Odwaga” okupantów przejawia się jedynie w zastraszaniu ludności cywilnej i grabieżach.

Jednocześnie obrońcy ukraińscy na kierunku północnym kontynuują walki obronne na zajmowwanych rubieżach, mając za zadanie – nie dopuścić do posuwania się nieprzyjaciela w kierunku miejscowości Kipti i Nieżyn.

Część sił kontynuuje obronę Czernihowa, ostrzeliwuje wroga wszelkimi dostępnymi sposobami i nie pozwala mu wedrzeć się w granice miasta.

Na Słobożańszczyźnie jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy nadal prowadzą walki obronne na zjmowanych rubieżach, zadają wrogowi straty w sile żywej i sprzęcie oraz biorąc do niewoli jeńców.

Na kierunku nadmorskim nasi obrońcy nadal prowadzą operację obronną w wyznaczonym pasie odpowiedzialności.

Zgrupowanie Obrony Miasta Kijowa nadal walczy i utrzymuje wyznaczone rejony obrony, a część sił przygotowuje się do wykonywania nagle pojawiających się zadań. Jednostki szturmowe i artyleryjskie zajęły obronę na obrzeżach stolicy i udoskonalają urządzenia fortyfikacyjne stanowisk. Jednostki Obrony Terytorialnej wzmacniają personel Sił Zbrojnych Ukrainy oraz wykonują zadania w zakresie ochrony i obrony ważnych obiektów infrastrukturalnych stolicy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!