Wiadomości

Dobiega końca piętnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na godz. 18.00 dnia 10 marca 2022 roku

Siły obrony Ukrainy dają odpór i powstrzymują ofensywę rosyjskich sił zbrojnych na wszystkich kierunkach.

W ciągu dnia obrońcy Ukrainy na kierunkach poleskim i wołyńskim zmusili przeciwnika do wycofania się na niekorzystne dla niego rubieże. Miejscowości Bakłanowa i Murawijka zostały wyzwolone na kierunku północnym.

Obrońcy Kijowa mocno trzymają rubieże, chronią krytyczną infrastrukturę miasta.

Rosyjscy okupanci zostali zatrzymani na wszystkich kierunkach, nieprzyjaciel poniósł znaczne straty w ludziach, broni i sprzęcie.

Najeźdźcy skoncentrowali swoje wysiłki na rozpowszechnianiu dezinformacji i propagandy za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów informacyjnych.

Przy użyciu jednostek cybernetycznych i mediów federalnych wróg aktywnie rozpowszechnia dezinformację o działaniach najwyższego kierownictwa wojskowego i politycznego Ukrainy, tworzy i rozpowszechnia fałszerstwa o przyjęciu rosyjskich warunków przez kierownictwo naszego kraju, wzywa do złożenia broni i przez Ukraińskie wojsko. Zachęcamy do ufania wyłącznie sprawdzonym źródłom i do zachowania spokoju.

Mimo, że personel Sił Zbrojnych FR na Ukrainie jest odizolowany od obiektywnych informacji, to wciąż otrzymuje informacje o rzeczywistym, haniebnym dla Rosji stanie rzeczy.

Wśród wojskowych krążą pogłoski o niezdolności rosyjskiego Ministerstwa Obrony do wypłaty uposażenia pieniężnego z powodu sankcji, co z kolei demoralizuje personel jednostek okupacyjnych.

W rejonie miejscowości Szestowica w obwodzie czernihowskim okupanci szukają sposobu na poddanie się.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!