Wiadomości

Do Polski wlewa się gigantyczna fala imigrantów, przybywa ich do nas więcej niż do innych krajów UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ubiegłym roku w całej Unii Europejskiej wydano prawie 3 miliony pozwoleń na pierwszy pobyt dla cudzoziemców przyjeżdżających w celach zarobkowych, rodzinnych, edukacyjnych i po międzynarodową ochronę.

Liczba wydawanych pozwoleń w ubiegłym roku wzrosła w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch lat o 6 procent. Polska wydawała jedną czwartą wszystkich pozwoleń na pobyt w Unii Europejskiej – 724 tysiące, następne były Niemcy – 460 tysięcy oraz Hiszpania 320 tysięcy.

Jeśli porównać liczbę wydanych zezwoleń w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców to na pierwszym miejscu jest Malta – 42, Cypr – 26, a na trzecim Polska, która wydała 19 pozwoleń na pobyt dla przybyszów spoza Unii na tysiąc swoich obywateli.

Z zestawienia Eurostatu wynika ponadto, że Polska jest głównym krajem dla emigracji zarobkowej. Wydała ponad połowę wszystkich pozwoleń na pobyt z powodu zatrudnienia – w sumie 625 tysięcy – przede wszystkim Ukraińcom.

Ponad pół miliona obywateli Ukrainy otrzymało zgodę na pobyt w naszym kraju. Z kolei Francja wydawała najwięcej pozwoleń na pobyt w celach edukacyjnych, a Niemcy z powodów rodzinnych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!