Wiadomości

Do Polski ściągają niemieckie bojówki, by urządzać burdy w polskich miastach?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Monitorujemy, czy zagrożenie jest realne – mówi w rozmowie z portalem TVP Info Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Od kilku dni po sieci krążą pogłoski o tym, że organizacje lewicowe mają zamiar ściągnąć z Niemiec anarchistyczne bojówki. Wszystko po to, by wzniecić jeszcze większe burdy i spotęgować negatywne emocje.

„Z kilku źródeł napłynęły informacje o niemieckich bojówkach anarchistycznych, które zmierzają do Polski na zaproszenie lewicy. To kolejny raz, kiedy terroryści z Niemiec, znani m. in. z dewastowania Hamburga w 2017 r., wzywani są nad Wisłę. Poprzednio – przeciw Marszom Niepodległości. Lewica po raz kolejny kompromituje się, sięgając po przemoc, chaos i terror. Po raz kolejny też, jak przed laty przy Marszach Niepodległości, anarchiści z Niemiec nie pomogą im, tylko przyczynią się do ich klęski. Polacy wygrają, niezależnie od tego, skąd pojawią się wrogowie naszej tradycji, tożsamości i naszego państwa” – napisał poseł Konfederacji Robert Winnicki.

– Monitorujemy, czy przygotowania są realne – stwierdza Stanisław Żaryn i dodaje, że jeżeli jakaś bojówka będzie próbowała dostać się na teren Polski, służby podejmą „stanowcze i zdecydowane działania”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!