Europa Polska Świat Wiadomości

Do Polski dotarły słynne amerykańskie helikoptery- Apache

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wraz z 1. Brygadą Lotnictwa Kawalerii (1st Air Cavalry Brigade) ze składu słynnej 1. Dywizji Kawalerii do Europy trafiły egzemplarze śmigłowca AH-64E Guardian – to najnowsza generacja uderzeniowej maszyny znajdującej się na wyposażeniu US Army i lepiej znanej pod nazwą Apache. Maszyny są także w Polsce.

  1. Brygada zastąpiła 10. Brygadę Lotnictwa Bojowego (10. Dywizja Górska), która po trwającej 9 miesięcy rotacji trafiła z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Rotacje są odpowiedzią na sytuację w Europie związaną z agresywnymi działaniami Federacji Rosyjskiej, od kilku miesięcy dotyczą także brygad lotniczych.

  Tura Kawalerzystów oznacza obecność pododdziałów z Texasu w Niemczech, gdzie jest baza główna lotniczego zgrupowania, oraz w innych krajach regionu, w tym Polski – mowa zwykle o Mirosławcu czy Powidzu. W sumie do Europy trafiły 24 najnowsze maszyny US Army jednego z batalionów. W ramach operacji Atlantic Resolve i przygotowań do bazowania Guardiana w Polsce w ostatnich dniach w bazie w Powidzu pojawili się żołnierze 227. Pułku Lotniczego 1. ACB, AH-64E trafiły tam 10 listopada br.

Źródło: dziennikzbrojny.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!