Wiadomości

Do końca roku dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przeniesione zostanie z Białobrzegów do Olsztyna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do końca roku dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przeniesione zostanie z Białobrzegów do Olsztyna – poinformował w sobotę w Bartoszycach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef resortu obrony wziął udział w obchodach 100. rocznicy utworzenia dywizji.

Błaszczak podczas uroczystego apelu na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach powiedział, że 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana dziedziczy tradycje wielu jednostek wojskowych, zaczynając od powstańców wielkopolskich, poprzez żołnierzy walczących z bolszewikami w 1920 roku, poprzez żołnierzy 16. dywizji piechoty walczących 80 lat temu w obronie Rzeczpospolitej z Niemcami, uczestniczących w bitwie nad Bzurą i broniących Łowicza.

– To są szczytne tradycje, to jest fundament, na którym budujemy dziś morale Wojska Polskiego, żołnierzy którzy są świetnie wyszkoleni, którzy na co dzień ćwiczą z żołnierzami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji, którzy uczestniczyli w misjach w: Afganistanie, Iraku, Kosowie, którzy stanowią chlubę Wojska Polskiego – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

/defence24.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!