Wiadomości

Do 87 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 87 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem – to najnowsze dane przedstawione w poniedziałek przez krajową federację lekarską. W weekend zanotowano osiem zgonów.

We Włoszech – jak poinformowano wczoraj wieczorem – w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło z powodu zarażenia koronawirusem 525 osób, to znacząco mniej niż w dniach poprzednich. Łączny bilans zgonów wzrósł wskutek tego do 15.887. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 4,3 tysiąca – do 128.948. Jak dotąd wyzdrowiało 21.815 osób.

W szczytowym okresie odnotowywano po ok. 8 tysięcy nowych zakażeń, a liczba zgonów zbliżała się do tysiąca dziennie. Ale choć liczba zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem od szeregu dni wyraźnie spada, minister zdrowia Włoch Roberto Speranza oświadczył, że sytuacja w kraju „pozostaje dramatyczna”. Podkreślił, że „kryzys się nie skończył, a zagrożenie nie minęło”. W wywiadach prasowych zaznaczył, że trzeba będzie „koegzystować z wirusem”.

W wypowiedziach dla dzienników „La Repubblica” i „Corriere della Sera” przedstawił kilkupunktowy „Plan sanitarny”. Program działań na najbliższą przyszłość przewiduje m.in. noszenie maseczek i „skrupulatne przestrzeganie dystansu społecznego” w miejscach publicznych i pracy, a także wzmocnienie lokalnych sieci służby zdrowia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!