Wiadomości

Dlaczego Akcja Demokracja chce zniszczyć BanBye?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niezależna platforma wideo BanBye.com, która dla wielu cenzurowanych twórców stanowi miejsce swobodnego wyrażania swoich myśli i poglądów, znalazła się na celowniku kolejnej lewicowej organizacji.

W grudniu 2021 roku została uruchomiona niezależna platforma wideo BanBye.com, która w zamyśle twórców ma tworzyć alternatywę dla totalitarnego serwisu YouTube. Według statystyk w serwisie jest zarejestrowanych już prawie 100 tys. użytkowników, a nowych autorów stale przybywa. Niestety nie wszystkim podoba się taki obrót spraw, a najbardziej… środowiskom lewicowo-liberalnym, które rzekomo walczą o wolność.

Organizacja pozarządowa Akcja Demokracja powstała w 2015 roku przy okazji protestów przeciwko zmianom w sądownictwie. Co ważne, ten podmiot wielokrotnie mógł liczyć na hojne wsparcie z zagranicy, np. od fundacji Compact, która zalicza się do międzynarodowej sieci OPEN. Na czele tej drugiej stoi organizacja MoveON, która posiada ciekawych sponsorów. Najważniejsze nazwisko, które warto wymienić? Nie będzie tu zdziwienia.

Chodzi o znanego finansistę i spekulanta George’a Sorosa, który uwielbia wspierać demokrację na całym świecie. Ten „filantrop” jest gorącym zwolennikiem koncepcji tzw. społeczeństwa otwartego. O co chodzi? To proste – nie możemy być „zamknięci”, tylko otwarci na postęp wszelaki, a więc: LGBT, feminizm, aborcję, multikulti, imigrantów itd. Nowy wspaniały świat jak się patrzy. Czy taka wizja brzmi zachęcająco? Oczywiście pytanie retoryczne.

„Mamy to! Czas usunąć skrajnie prawicowy BanBye. Ponad 1500 maili z Francji i Polski wysłanych do firmy OVH z prośbą o usunięcie portalu BanBye! Dziękujemy!” – czytamy na Twitterze organizacji Akcja Demokracja, która pochwaliła się publicznie próbą zmuszenia francuskiego przedsiębiorstwa hostingowego OVH do zaprzestania świadczenia usług twórcom BanBye.com i po prostu usunięcia ich platformy wideo ze swoich serwerów.

Czy da się jakoś pomóc w tych trudnych chwilach? Osoby zainteresowane przekazaniem darowizny na rozwój BanBye.com mogą to zrobić na oficjalnej stronie internetowej platformy: banbye.com/bronprawdy

Źródło: propolski.pl
https://propolski.pl/banbye-staje-sie-coraz-bardziej-niewygodny/

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!