Wiadomości

Diler załatwił przemytników, wywęszył w schowku haszysz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pies imieniem Diler nie po raz pierwszy pogrążył przemytników… Jak już pisaliśmy, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł, teraz dotarły do nas nowe szczegóły w tej sprawie.

Narkotyki należały do obywateli Rosji. Mężczyźni próbowali wyjechać dwoma samochodami z Polski 9 marca br. przez drogowe przejście graniczne w Terespolu. Podczas szczegółowej kontroli pojazdów z użyciem psów służbowych DILER oraz INDIA, w skrytkach konstrukcyjnych ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki z oleistą substancją. Łącznie ujawniono ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł.

Zatrzymani kierowcy usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Decyzją sądu zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełniony czyn grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Krajowej – Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!