Wiadomości

Diduszko triumfuje – nie będzie tradycyjnego opłatka dla warszawskich radnych!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– To ma być już świecka tradycja: spotkanie opłatkowe obywa się w innym dniu niż sesja rady miasta, bez zapraszania duchownych — napisała „Gazeta Wyborcza”. W swoim tekście powołuje się na słowa przewodniczącej rady miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej (PO).

– Wysłuchuję od radnych, że to nie fair, że muszą przerywać obrady, a nie dla wszystkich jest to ważne. W związku z tym uznałam, że zrobimy takie spotkanie opłatkowe poza sesją. Odbędzie się 17 grudnia. Kto będzie chciał, to przyjdzie — powiedziała „GW” Ewa Malinowska-Grupińska. Nie jest to wsłuchiwanie się w głos wszystkich radnych, bo zupełnie inne zdanie na temat mam.in. warszawski radny PiS Dariusz Figura.

– To zerwanie wieloletniej tradycji. Bardzo zły pomysł. Spotkanie opłatkowe miało swoją rangę. Mam wrażenie, że radni PO znaleźli się pod wpływem mniejszościowej, antychrześcijańskiej grupy — stwierdził.

– Przecież tzw. opłatek odbywał się w czasie przerwy rady. Przychodził na niego ten, kto chciał. Nie możemy godzić się na dyktat mniejszości. Nie widzę powodu, by rezygnować z tej tradycji — dodał.

Zadowolona ze zmiany jest lewicowa radna Agata Diduszko-Zyglewska, która już rok temu protestowała przeciwko „katolickiemu rytuałowi”

– W końcu ten rodzaj śledzika odbędzie się poza pracą racy. Dla mnie to ważna różnica. Nie wszyscy radni są skłonni świętować w ten sposób. Doceniam ten krok — mówiła.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!