Wiadomości

„Deutschlandfunk” z troską o los muzułmanów w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka rozgłośnia publiczna „Deutschlandfunk” opisała „narastającą falą islamofobii” w Polsce, czerpiąc wiedzę z danych stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, Centrum Badań nad Uprzedzeniami i opiniach działaczy partii Razem.

„Co pogorszyło się w ostatnich latach to użycie mowy nienawiści wobec muzułmanów i uchodźców. Mimo, że zwłaszcza tych ostatnich nie ma w Polsce poglądy ludzi są bardzo tendencyjne. Nie chcą nie tylko przyjmować uchodźców, ale nawet mieć z nimi jakikolwiek kontakt” — cytuje rozgłośnia dr Karolinę Hansen z Centrum Badań nad Uprzedzeniami, która sama zdaje się być w sposób wyjątkowy uprzedzona do Polaków.

Rafał Pankowski z „Nigdy Więcej” opowiada niemieckiej rozgłośni, że w Polsce rośnie agresja wobec tych, którzy nie odpowiadają normie, czyli temu „co stanowi prawdziwego Polaka”.

Niemiecki „DLF” pisze również, że w TVP „robi się z muzułmanów gwałcicieli i zamachowców”. A PiS posługuje się językiem „skrajnej prawicy”, co potwierdza Justyna Semolińska z partii Razem.

„Twardy rdzeń polskiej skrajnej prawicy składa się z kilku tysięcy ludzi. Ale jej język i motywy zakorzeniły się w społeczeństwie. Oczernianie muzułmanów jako terrorystów i brutalnych przestępców stało się powszechne” – podsumowuje niemiecka rozgłośnia „DLF”.

/wpolityce.pl, ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!