Wiadomości

Akerbacki kocioł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie wojska rządowe oraz współdziałające z nimi oddziały samoobrony okrążyły zgrupowanie ISIS w rejonie Akerbatu, na granicy prowincji Hama i Homs, w centralnej części kraju. Tym samym zgrupowanie to zostało odcięte od sił głównych ISIS w prowincji Dajr az-Zaur.

Obecnie pododdziały okrążonego w rejonie Akerbatu zgrupowania próbują niewielkimi grupami się przebijać celem wydostania się z „akerbackiego kotła” do prowincji Dajr az-Zaur. W zwalczaniu tych grup bierze udział rosyjskie lotnictwo.

W rękach oddziałów ISIS wciąż pozostają miasta Akerbat i Huwejsis, jednakże znajdujące się w nich oddziały ISIS nie mają zdolności operacyjnej i raczej trudno oczekiwać, że będą one w stanie długo stawiać opór.

Możemy też spodziewać się w najbliższych dniach utworzenia dalej na wschód kolejnego kotła, jako że wraz ze zdobyciem przez syryjskie wojska rządowe i oddziały szyickie miasta As-Suhna bojownicy ISIS utracili tam kluczowy węzeł oporu i tylko kwestią czasu zdaje się być połączenie oddziałów, które zdobył As-Suhnę, z nacierającymi od północy pododdziałami syryjskiego specnazu, czyli słynnych „Tygrysów”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!