Wiadomości

„Detonatorzy” w rękach CBŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch mężczyzn poszukiwanych ENA zatrzymali policjanci zielonogórskiego CBŚP. To członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się wysadzaniem bankomatów. Do zatrzymań doszło w województwach: zachodniopomorskim i lubuskim. Już wiadomo, że grupa ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii. Teraz obaj zatrzymani czekają na ekstradycję do Niemiec.

 

Zielonogórskie CBŚP prowadzi sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z mieszkańców woj. lubuskiego w wieku 30-40 lat, a trudniącej się włamaniami do bankomatów na terenie Niemiec. Podczas jej rozpracowywania policjanci CBŚP nawiązali ścisłą współpracę z policją kryminalną z Berlina i Frankfurtu nad Odrą w Niemczech. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa ta przestępstw dopuszczała się głównie w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii.

 

Wspólne działania policji niemieckiej i polskiej doprowadziły do zatrzymania na terenie Niemiec trzech członków grupy przestępczej podczas włamania do bankomatu. Sprawcy przy użyciu mieszanki gazu, doprowadzali do jego wybuchu, a następnie skradli gotówkę. Zatrzymano 3 osoby z ustalonej pięcioosobowej grupy. Wszystkim przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do bankomatów. Ponadto zebrany materiał dowodowy przez prokuraturę w Regensburgu (Niemcy) w stosunku do 2 pozostałych osób pozwolił na wystawienie europejskiego nakazu aresztowania. Mężczyzn tych zatrzymali policjanci CBŚP w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. Obaj zostali aresztowani celem przekazania niemieckim organom ścigania.

 

Wstępnie ustalono, iż w wyniku włamań do bankomatów tylko na terenie Niemiec sprawcy zrabowali ponad dwa miliony euro.

 

/kom. Agnieszka Hamelusz/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!