Polska Świat Wiadomości

Departament Stanu USA krytykuje Polskę za stosunek do LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Departament Stanu USA wskazał naruszenia praw człowieka w Polsce. Jednym z nich jest polityka wobec mniejszości – donosi w piątek „Rzeczpospolita”.

Jak wyjaśnia gazeta, raporty na temat przestrzegania praw człowieka w poszczególnych krajach Departament Stanu publikuje co roku. „We wstępach do raportów wskazuje najważniejsze problemy. Tym razem odnośnie Polski podał ich trzy” – napisała „Rz”.

Jednym z problemów jest rzekoma dyskryminacja osób nieheteroseksualnych. „W wypowiedziach wielu polityków z różnych partii pojawiały się ataki na »ideologię LGBTI«” – pisze Departament Stanu, dodając, że ponad 30 samorządów w całym kraju przyjęło deklaracje w sprawie tzw. stref wolnych od ideologii LGBT.

„Organizacje pozarządowe zajmujące się prawami osób LGBTI zwróciły uwagę, że uchwały te mogą wywierać mrożący efekt na instytucje podległe samorządom lokalnym i mogą zwiększyć liczbę przestępstw z nienawiści” – twierdzi Departament Stanu.

„Rz” informuje, że inne naruszenia praw człowieka w Polsce to według Departamentu Stanu „przestępstwa przemocy i groźby przemocy wobec członków mniejszości etnicznych”, a także kary za zniesławienie, wymierzane głównie dziennikarzom.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!