Wiadomości

Departament Stanu niezadowolony z postawienia zarzutów Marcie L.: “Mamy szczere obawy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła w środę Marcie L. zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji oraz publicznego pochwalania przestępstw (…) Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła dziś Marcie L. zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji poprzez wykonanie gestu splunięcia oraz kierowanie wobec nich słów wulgarnych, tj. czynu z art. 226 par. 1 Kodeksu karnego, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, tj. czynu z art. 165 par. 1 pkt 1 kk – przekazała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price został podczas konferencji prasowej zapytany o kwestie postawienia zarzutów Marcie L. i kwestię planów nałożenia na koncerny medialne w Polsce podatku od reklam.

– Zarzuty uważam za nieodłączną część zwężającego się pola dla społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Mamy więc szczere obawy, włącznie z podatkiem mediowym, który został ujawniony niedawno. (…) Jeśli chodzi o te zarzuty, jesteśmy ich świadomi, jeśli chodzi o zarzuty wobec Marty L [skrót od redakcji – przyp. red.]. Obserwujemy sytuację bardzo ważnie. Wspieranie i obrona wolności słowa, prawa do pokojowych demonstracji, niezależności sądownictwa są kluczowe dla każdej demokracji – mówił Ned Price.

Cóż, w Stanach Zjednoczonych ataki dokonywane przez lewackich bojówkarzy na ludzi wyznających konserwatywne poglądy, na chrześcijan, na ich symbole, pomniki i miejsca kultu są czymś zupełnie naturalnym. Przemoc i agresja wobec chrześcijan, przez lewackich bojówkarzy traktowanych jak podludzie (niem. Unterrmenscen), stały się w ostatnim czasie amerykańską codziennością. Podobnie rzecz się ma z atakami na policjantów. Najwyraźniej Ned Price uważa, że podobnie powinno być i w Polsce.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!