Polska Wiadomości

Dentysta z Bielska-Białej usłyszał ponad 800 zarzutów dot. oszukiwania swych klientów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl dentysta z okolic Bielska-Białej usłyszał ponad 800 zarzutów. Przez 6 lat mężczyzna oszukiwał pacjentów i wyłudzał pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Teraz stanie za to przed sądem.

Jak informuje reporter RMF FM Marcin Buczek, pacjenci dentysty o niczym nie wiedzieli. Po wizycie w gabinecie stomatolog dopisywał im bowiem fikcyjne zabiegi i usługi.

Tak przygotowane dokumenty trafiły następnie do Narodowego Funduszu Zdrowia, który wszystko refundował. W ten sposób stomatolog wykorzystał ponad 80-u swoich pacjentów i w ciągu 6-u lat wyłudził ponad 300 tysięcy złotych.

Bielscy śledczy prowadzili tę sprawę od kwietnia 2021. Ustalili, że nieuczciwy dentysta od grudnia 2014 roku do września 2020 roku prowadząc gabinet stomatologiczny, oszukiwał Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach. Policjanci na poczet zwrotu nienależnie pobranych środków finansowych i przyszłych kar zabezpieczyli blisko 30 tysięcy złotych. Za oszustwa grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: Marcin Buczek

Opracowanie: Paweł Kmiecik

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!