Polska Wiadomości

Deklaracja szefa Teatru Powszechnego: nadal będziemy obrażać Boga

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24, Paweł Łysak, będący dyrektorem Teatru Powszechnego, zadeklarował, że spektakl “Klątwa” będzie nadal grany, mimo społecznych protestów.

Bluźnierczy spektakl będzie grany do środy, zgodnie z umową którą podpisał dyrektor Teatru Powszechnego. Tym samym zadeklarował,  że nie przestanie obrażać Boga i wiernych Kościoła Katolickiego i co gorsza, za podatki tychże wiernych. “Klątwa” zrodziła ogromne kontrowersje i protesty, które na Pawle Łysaku nie zrobiły żadnego wrażenia. Dyrektora Teatru poparł też znany polityk PO i aktor, Jerzy Fedorowicz, który stwierdził, że protesty są dla niego niezrozumiałe, ponieważ  „sztuka żywi się wolnością”.

Redaktorzy portalu pch24 przypomnieli, że “że:  „Klątwa” to prymitywny spektakl, w którym znieważany jest krzyż i święty Jan Paweł II. Twórcy opluwają także kapłanów. Spektaklem zajmuje się już prokuratura, która bada czy obraża on uczucia religijne oraz czy podżega do zabójstwa. Przypomnijmy, że podczas spektaklu ogłaszana jest zbiórka na zabójstwo prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.”

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!