Wiadomości

Decyzja FIFA: Oskarżenia o rasizm wysuwane wobec Glika uznano za bezzasadne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kamil Glik nie zostanie ukarany po meczu Polska-Anglia. FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem polskiego obrońcy – poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Przypomniał, że sprawa ma związek z „absurdalnymi oskarżeniami” angielskiej federacji.

Chodzi o sytuację z meczu Polska-Anglia rozegranego na początku września na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pod koniec pierwszej połowy, gdy Polacy wykonywali rzut wolny, starli się ze sobą Kamil Glik i Kyle Walker.

Podczas przepychanek Polak złapał Anglika za brodę, po czym do awantury dołączyli inni piłkarze i doszło do szerszej konfrontacji. Anglicy po meczu oskarżyli polskich piłkarzy o rasizm, czemu Kamil Glik kategorycznie zaprzeczał.

Historia ma swój oficjalny finał. W środę rzecznik PZPN przekazał, że zgodnie ze stanowiskiem Biało-Czerwonych „FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach angielskiej federacji”. „Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta” – dodał Kwiatkowski.

/TVP Info, fot. FA/The FA via Getty Images/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!