Wiadomości

Dantejskie sceny na łodziach z imigrantami – kobiety były gwałcone i mordowane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Włoscy prokuratorzy badają śmierć 26 nigeryjskich kobiet – w większości nastolatek, których ciała zostały wyłowione z morza.

Istnieją podejrzenia, że ​​zostały one zamordowane po uprzednim zgwałceniu, gdy próbowały sforsować Morze Śródziemne. Pięciu imigrantów zostało przesłuchanych na tę okoliczność w porcie Salerno, na południu Włoch.

Hiszpański okręt wojenny, Cantabria, zacumował tam, przywożąc 375 imigrantów i martwe kobiety. Dwadzieścia trzy martwe kobiety były na gumowej łodzi wraz z 64 innymi osobami. Większość z nich miała po 14-18 lat.

Większość z 375 więźniów przywiezionych do Salerno to Afrykanie z Afryki Subsaharyjskiej, z Nigerii, Senegalu, Ghany, Gambii i Sudanu, podaje dziennik La Repubblica. Wśród nich było 90 kobiet, z których osiem było w ciąży, a także 52 dzieci. Na pokładzie byli także Libijczycy – mężczyźni i kobiety.

Gangi przemycają każdego migranta ok. 6.000 $ (4,578 £), by dostać się do Włoch, z czego 4.000 $ na podróż przez Saharę do Libii – według włoskiej agencji L’Abbraccio. Wielu imigrantów mówi o aktach przemocy, w tym o torturach i wykorzystywaniu seksualnym.

/bbc.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!