Europa Wiadomości

Dania rezygnuje z maseczek i paszportów szczepionkowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal naszapolska.pl rząd Danii zawarł porozumienie ze wszystkimi partiami w parlamencie z wyjątkiem jednej, aby w poniedziałek znieść wymóg noszenia maski na twarz we wszystkich obszarach poza transportem publicznym oraz stopniowego wycofywania się z obowiązku okazywanie paszportów szczepionkowych.

Od 1 października zostanie całkowicie zniesiony wymóg noszenia maseczki na twarz.

Paszporty szczepionkowe również zaczną być wycofywane od poniedziałku. Osoby odwiedzające biblioteki publiczne i uczestniczące w działaniach prowadzonych przez kluby i organizacje wolontariackie nie będą już musiały go okazywać.

Od 1 sierpnia paszport szczepionkowy nie będzie już potrzebny w teatrach, salach koncertowych, halach sportowych i wielu innych miejscach, od 1 września nie trzeba go będzie pokazywać w restauracjach, u fryzjera czy na siłowni, a 1 października „przepustka” zostanie całkowicie wycofana.

Zostaną wydłużone godziny otwarcia barów i restauracji.

„To znaczące otwarcie duńskiego społeczeństwa” – powiedział w czwartek wczesnym rankiem duński minister zdrowia Magnus Heunicke.

„Zakażenie słabnie, 2,5 miliona osób otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a dobra pogoda działa na naszą korzyść” – dodał w komunikacie prasowym

„Oznacza to, że możesz teraz zejść na dół i kupić litr mleka bez maski na twarz” – powiedział na konferencji prasowej Kristian Thulesen Dahl, lider Duńskiej Partii Ludowej.

Autor: Karol Kwiatkowski

Jak widać można wrócić z źle obranej drogi.

Źródło: naszapolska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!