Polska Wiadomości

Czy wrócimy do obowiązkowej służby wojskowej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były już szef MON chciałby, aby w Polsce jak najszybciej przywrócona została obowiązkowa służba wojskowa. Zdaniem Antoniego Macierewicza, to jest kwestia bezpieczeństwa Polski, która w tym zakresie powinna brać przykład z innych państw w regionie.

Antoni Macierewicz chciałby ażeby obowiązkowa służba wojskowa została przywrócona w perspektywie najbliższego roku. Jak wskazywał, wszystkie państwa świadome zagrożeń podejmują tego rodzaju kroki – „nawet pacyfistyczna Szwecja”.

Zdaniem byłego szefa MON w Polsce trzeba działać małymi krokami, przywracając w społeczeństwie etos służby wojskowej, który został nadszarpnięty w czasach komunizmu oraz budowaną niechęcią do armii w czasach rządów Donalda Tuska.

Obecnie – jak mówił Macierewicz – czasy są inne, armia nie jest narzędziem sowieckim, a „szansą na wielki skok cywilizacyjny tych osób, które w nim są, a także na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą”. – Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół. Chcemy, żeby ludzie na powrót zapoznali się z wojskiem, jako prawdziwą, wielką wartością. Efektem tego ma być zaproponowanie powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, bo ona jest państwu i narodowi konieczna – powiedział.

Źródła: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!