Wiadomości

Czy to Turcy zabili młodego mężczyznę w Ełku?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sylwestrowy wieczór między godz. 22.00 a 23.00 w Ełku koło lokalu gastronomicznego Kebab Prince na ulicy Armii Krajowej 32 kilkoma pchnięciami nożem został zamordowany 21-latek.

 

Wszystko miało się zacząć od wrzucenia do lokalu petardy. Wtedy wybiegło z niego kilku obcokrajowców z nożami. 21-latek, który wrzucił petardę, został kilkakrotnie (według nieoficjalnych informacji dwukrotnie) dźgnięty nożem. Ciężko ranny, pozostawiony został na miejscu zbrodni. Kiedy został znaleziony w okolicach lokalu, jeszcze żył. Niestety, pomimo udzielonej pomocy, zmarł. Zdaniem portalu Prawy.pl, okoliczności zdarzenia wskazują na bezpośredni udział w zbrodni pochodzących z Turcji właścicieli i pracowników lokalu.

 

Oficer prasowa sierż. Agata Kuligowska-De Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku podała jedynie informację o zatrzymaniu czterech osób, odmawiając podania jakichkolwiek szczegółów na ich temat.

 

– Według informacji jakie posiadamy 21-latek wrzucił petardę do jednego z lokali przy ulicy Armii Krajowej, za co został zamordowany kilkadziesiąt metrów dalej – wyjaśniła.

 

Wszyscy czterej zatrzymani, jak wynika z artykułu, który został zamieszczony na portalu Prawy.pl, to najprawdopodobniej muzułmanie i pracownicy lokalu. Co prawda policja nie chce podać ani ich tożsamości, ani narodowości, ale wiele wskazuje na to, że to właśnie Turcy dokonali zabójstwa.

 

Wcześniej pojawiły się sugestie, że zbrodni dokonali Ukraińcy. jednakże informacja, iż wszyscy zatrzymani byli trzeźwy, zdaje się potwierdzać, iż to nie bawiący się Polacy czy Ukraińcy, ale właśnie muzułmańscy pracownicy lokalu byli sprawcami przestępstwa.

 

Komenda Powiatowa Policji w Ełku potwierdziła również fakt ochrony dwóch lokali gastronomicznych, wynikający z docierających do nich sygnałów nawołujących do rewanżu. Ze względu na możliwość potencjalnych zamieszek i działań odwetowych – chodzi o lokale Kebab Prince przy ulicach Armii Krajowej 32 i Wojska Polskiego 52/2U.

 

/prawy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!