Wiadomości

Czy Polska jest krajem suwerennym? Jarosław Gowin: Prawo wspólnotowe stoi ponad prawem krajowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, w wielu kwestiach mam inne zdanie niż minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ja reformowałem sądownictwo inaczej niż on. Uważam jednak, że reformy wprowadzane w życie przez nasz rząd są zgodne z ustrojem demokratycznego państwa – powiedział w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung” wicepremier Jarosław Gowin.

Z kolei stwierdził, że nie ma dla niego, ani dla nikogo w rządzie wątpliwości, że prawo wspólnotowe Unii Europejskiej stoi ponad prawem krajowym, dodając, że Polska dostosuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wicepremier Gowin w rozmowie z niemiecką gazetą z nostalgią wspominał czasy, gdy w rządzie Donalda Tuska był ministrem sprawiedliwości. Jak stwierdził, Tusk powiedział mu: „Wiem, że jesteś bardzo twardy, wymiarowi sprawiedliwości potrzebne są głębokie reformy. Spróbuj”. Gowin zaznaczył, że jego reformy były bardzo łagodne i że próbował przeprowadzić je w dialogu.

– Środowisko sędziów odrzuciło wszystkie próby reform — podkreślił.

Zapewnił też, że polski rząd nie jest nacjonalistyczny, bo „chrześcijaństwa nie da się z nacjonalizmem pogodzić”. Jego zdaniem następny rząd będzie rządem ewolucji.

– Nie potrzebujemy rewolucji — powiedział Jarosław Gowin.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!