Wiadomości

Czy polscy piłkarze zostaną zmuszeni do wzięcia udziału w rasistowskiej hucpie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed jutrzejszym meczem z Anglią pojawił się temat ewentualnego uklęknięcia piłkarzy reprezentacji Polski, którzy w ten sposób mieliby wyrazić swój żal z powodu mordowania i wykorzystywania czarnoskórych przez ich przodków. Że żaden z naszych piłkarzy nigdy nie słyszał, by któryś z jego przodków znęcał się nad czarnoskórymi? Nic nie szkodzi… W czasach wszechobecnego absurdu ma być jak w książkach Orwella. Czy więc polscy piłkarze uklękną na Wembley przed meczem z Anglią?

– Czy uklękną? Nie wiem. Na razie na zgrupowaniu ten temat się nie pojawił. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Tyle było ważniejszych tematów, bardziej niebezpiecznych, także to jest ostatni temat, który nas interesuje (…) Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem czysty populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli – powiedział w wywiadzie dla sport.pl Zbigniew Boniek.

Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Onetem dodał, że ostateczna decyzja zostanie podjęta przez samych piłkarzy na odprawie przed spotkaniem.

– Wydaje mi się jednak, że nie zdecydują się klękać, nie są do tego przekonani. Wykonanie takiego gestu proponowano nam już w przeszłości przed meczem z Holandią i nie zdecydowaliśmy się na niego – wyjaśnił rzecznik reprezentacji Polski.

/Radio Zet/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!