Europa Świat Wiadomości

Czy Novak Djokovic jednak uległ szantażowi i zdecydował się zaszczepić?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Według jednego z biografów Novaka Djokovica, tenisista numer 1 w końcu zdecydował się na szczepienie. Byłby to dla wielu cios, bo Djokovic stał się we wszystkich krajach symbolem oporu przeciw sanitaryzmowi.

Informację o „kapitulacji” tenisisty podaje Daniel Müksch. Poinformowało tym na kanale ServusTV, a potem w gazecie „Heute”.

Twierdzi, że ma informacje z otoczenia serbskiego sportowca, a do zmiany decyzji miał się przyczynić nieszczęsny turniej Australian Open.

Według niego, Djoković miał się zmobilizować zdobyciem 21 Wielkich Szlemów przez Nadala i chciałby sprostać tej rywalizacji. Twierdzi też, że Novak ma dość postawy swojego ojca Srdana, który uczynił syna „męczennikiem wolności”.

Komentator dodaje, że „Novak nigdy nie sprzeciwiłby się publicznie swojemu tacie. Tak został wychowany. Z drugiej strony z pewnością nie pochwala tego, co wydarzyło się w Belgradzie podczas tych szalonych kilku dni, kiedy był w Melbourne”.

Wskazuje też, że Serb ma „obsesję na punkcie pobicia wszelkich rekordów”, która może być silniejsza od niechęci do szczepień. Obecny status może mu uniemożliwić udział w większości turniejów, zwłaszcza tych najważniejszych, a przede wszystkim wiosną w Roland-Garros.

Skapitulowało już 97% graczy z pierwszej setki. Djokovic wygrał jednak coś znacznie większego – szacunek. Czy wynaturzenia niemieckiego dziennikarza są tylko zarzucaniem przynęty, czy też rzeczywiście wie coś więcej, przekonamy się wkrótce.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!