Polska Wiadomości

Czy minister zdrowia Adam Niedzielski poda się do dymisji?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cierpliwość ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dobiegła końca – twierdzi rozgłośnia RMF FM, powołując się na ustalenia z kręgów rządowych. O całą sprawę został zapytany wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Według informacji stacji RMF FM szef resortu zdrowia Adam Niedzielski może opuścić rządu Mateusza Morawieckiego. Rozgłośnia, powołując się na swoje ustalenia z kręgów rządowych, twierdzi, że „cierpliwość ministra zdrowia dobiegła końca”.

Jak podkreślono, szef resortu zdrowia w rozmowach ze swoimi współpracownikami z gabinetu szefa polskiego rządu miał stwierdzić, że jego dalsze losy uzależnione są od tzw. ustawy hocowej, która pozwoliłaby firmom oraz instytucjom weryfikować testy covidowe pracowników. Dokument ma być jednak blokowany w samym klubie Prawa i Sprawiedliwości.

O doniesienia stacji RMF FM na antenie porannego programu Wirtualnej Polski został zapytany wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak przyznał, Adam Niedzielski „jest jego szefem i myśli, że będzie”.

Zapytany o to, czy Niedzielski rzeczywiście zagroził dymisją, odparł, że nie było go przy rozmowach szefa resortu zdrowia z Mateuszem Morawieckim. – To pytanie jest bezpośrednio do pana ministra. (…) Przed nami jest bardzo ciężki, trudny czas, więc sternik musi być na okręcie – podkreślił.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!