Polska Wiadomości

Czy marszałek Grodzki straci immunitet?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje “Gazeta Polska”, tych 14 zdarzeń korupcyjnych dotyczy bezpośrednio działań prof. Grodzkiego, ustaliła Prokuratura Regionalna i funkcjonariusze CBA.

“5 z tych zdarzeń nie uległo przedawnieniu i może stanowić podstawę do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej” – podaje PAP cytująć szczecińską prokuraturę.

Prokuratura chcąc postawić zarzuty Grodzkiemu, będzie musiała najpierw postarać się o uchylenie mu immunitetu. Oznacza to, że Grodzki – jako marszałek – będzie musiał rozpatrzyć wniosek w swojej własnej sprawie.

“I jeśli nawet wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej trafi pod głosowanie, jego los zależy od opozycyjnej większości” – pisze gazeta.

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 r. Radio Szczecin podało, że obecny marszałek Senatu – który jako lekarz chirurg zawodowo związany był ze Specjalistycznym Szpitalem im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie – kontaktował się w 2016 r. z prof. Agnieszką Popielą ws. wpłaty “na fundację”.

Chodzi o Fundację Pomocy Transplantologii w Szczecinie. Według rozgłośni z korespondencji, do której dotarli dziennikarze, wynika, że Grodzki przyjął wpłatę, gdy matka Popieli walczyła z chorobą nowotworową.

Co wy na to?

Źródło: money.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!