Wiadomości

Czy Konfederacja jest za legalizacją marihuany?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal Media Narodowe, rzecznik Konfederacji Wolność i Niepodległość Tomasz Grabarczyk odciął się od prób przypisania postulatu depenalizacji marihuany ugrupowaniu, twierdząc, że to jedynie punkt programu przedstawicieli partii KORWiN.

W kontekście zatrzymania rapera Maty za posiadanie marihuany, jeden z liderów Konfederacji, Artur Dziambor, udostępnił na Twitterze postulat partii KORWiN, domagającej się depenalizacji narkotyku, opatrzony komentarzem: „Chcącemu nie dzieje się krzywda! Dorosły człowiek powinien sam decydować o tym co je, pije, pali i brać za to odpowiedzialność.”

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk, zapytany o to, czy to stanowisko całego ugrupowania skomentował: „ Konfederacja nigdy nie wychodziła z postulatami związanymi z legalizacją czy depenalizacją marihuany.

To są jedynie punkty, które postulują przedstawiciele partii KORWiN. Konfederacja jest porozumieniem środowisk wolnościowych, narodowych i konserwatywnych. Te kwestie związane z marihuaną postulują środowiska wolnościowe, a nie cała Konfederacja. Nie jest to część programu Konfederacji.”

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!