Świat Wiadomości

Czy Joe Biden przyczyni się do poluzowania obostrzeń wobec Rosji?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na potalu kresy.pl władze USA, pracując nad konceptem progu ceny na rosyjską ropę, dokonują przeglądu możliwych warunków w kierunku łagodzenia zapowiadanych od miesięcy obostrzeń.

„Władze USA zostały zmuszone do ograniczenia planu wprowadzenia limitu cen rosyjskiej ropy ze względu na sceptycyzm inwestorów i rosnące ryzyko na rynkach finansowych spowodowane zmiennością cen ropy oraz wysiłki banków centralnych na rzecz walki z inflacją” – agencja Interfax zacytowała w czwartek źródło z administracji Bidena, które rozmawiało z Bloombergiem.

Amerykańska agencja twierdzi, że „jest prawdopodobne, iż USA i UE zgodzą się na luźniejszą politykę kontroli pułapów [ceny rosyjskiej ropy w obrocie] po wyższej cenie niż oczekiwano”. W dodatku tego rodzaju uzgodnienia w kwestii importu rosyjskiego surowca mogą mieć ograniczony zasięg. Według źródeł Bloomberga na razie tylko kraje G7 i Australia zgodziły się na nałożenie pułapu cenowego na rosyjską ropę.

Rozmówcy agencji byli przekonani, że Korea Południowa dołączy do tego porozumienia krajów G7, a Australia, Nowa Zelandia i Norwegia starają się o współpracę.

„Jednocześnie oczywiste jest, że Indie i Chiny nie będą w tym uczestniczyć” – podały źródła.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!