Wiadomości

Czworo obywateli Ukrainy i dwóch Polaków zatrzymała na próbie przemytu papierosów straż graniczna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 7 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o wartości prawie 100 tysięcy złotych, ujawnili 9 lutego funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano sześć osób – czworo obywateli Ukrainy i dwóch Polaków.

Papierosy o wartości 65 tysięcy ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej w wyniku przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu jarosławskiego oraz mieszkania w Sieniawie. Na posesji należącej do 48–letniego Polaka papierosy znaleziono w zabudowaniach mieszkalnych oraz w zaparkowanym na jej terenie samochodzie, którym przyjechało dwoje obywateli Ukrainy – matka w wieku 50 lat z 29-letnim synem. Samochód miał specjalnie skrytki w podłodze. Natomiast w mieszkaniu w Sieniawie papierosy przechowywały dwie Ukrainki w wieku 60 i 55 lat.

 

 

Wszyscy zatrzymani – zarówno obywatel Polski, jak i czworo obywateli Ukrainy – odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karnego skarbowego. Ponadto obywatele Ukrainy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres od 6 miesięcy do 5 lat.

 

 

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce ujawnili w zatrzymanym do kontroli drogowej Nissanie Pirmera 2,4 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar przewoził 43-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Papierosy ukryte były m.in. pod tylnymi siedzeniami oraz w zderzaku pojazdu. Wartość zatrzymanego towaru to 33 tysiące złotych.

Polakowi został postawiony zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!