Wiadomości

Cztery osoby zginęły w pożarze w nieczynnym pensjonacie w Szklarskiej Porębie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cztery osoby zginęły w pożarze nieczynnego od lat pensjonatu w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku. Ofiarami są prawdopodobnie osoby bezdomne.

Do pożaru doszło przy ulicy Górnej w Szklarskiej Porębie. W ogniu stanął zabytkowy budynek, w którym mieścił się dawniej dom wypoczynkowy „Polon”.

Strażacy od początku poszukiwali trzech, prawdopodobnie bezdomnych osób, które zamieszkiwały opuszczony budynek.

Strażakom udało się przeszukać większość obiektu, ale przez dłuższy czas nie byli w stanie dostać się na poddasze, na którym panowała zbyt wysoka temperatura. Drewniana konstrukcja obiektu powodowała szybkie rozprzestrzenianie się ognia.

Z kolei zewnętrzną akcję ratowniczą utrudniał śnieg sięgający nawet dwóch metrów, zalegający także na dachu. Dogaszanie ognia trwało do późnych godzin wieczornych.

– Na górnej kondygnacji tego budynku strażacy znaleźli ciała czterech osób – powiedział rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski.

Rzecznik poinformował, że od budynku były odłączone wszystkie media. Można podejrzewać, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, ale to ustali policja i prokuratura – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!