Wiadomości

Cztery osoby zatrzymane w związku z pożarem składowiska odpadów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik policji w Polkowicach potwierdził, że zatrzymane zostały 4 osoby związane z terenem, na którym doszło do pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Jakubowie (Dolny Śląsk), ale „w tym momencie trwają czynności sprawdzające”. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu głogowskiego.

We wtorek strażacy walczyli z pożarem nielegalnego składowiska odpadów w Jakubowie koło Polkowic na Dolnym Śląsku. W akcji gaśniczej brało udział 48 zastępów. Na miejscu była również też m.in. grupa chemiczna z Komendy PSP w Legnicy.

– Przyjmujemy, że są to niebezpieczne substancje chemiczne. Zastępy ratownictwa chemicznego monitorują toksyczność chmury, która powstała w wyniku pożaru i nie wykrywają podwyższonych stężeń zagrażających życiu mieszkańców okolicznych miejscowości – informował młodszy aspirant Paweł Pankiewicz.

Rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej Daniel Mucha powiedział, że mimo wstępnej decyzji o ewakuacji ostatecznie nie było potrzeby, by mieszkańcy pobliskiej wsi Jakubów musieli opuścić domy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!