Wiadomości

Czterej młodzi Ukraińcy zatrzymani za oszustwa „na BLIKa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki czujności stołecznych wywiadowców udało się zatrzymać czterech młodych Ukraińców, którzy wykorzystując karty przedpłacone wypłacali z bankomatów pieniądze za pomocą BLIKów – informuje portal TVP Info.

Policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP patrolujący stołeczną Ochotę zauważyli, jak do bankomatu obok stacji paliw przy ulicy Grójeckiej podjeżdżają dwa samochody. Wysiedli z nich dwaj mężczyźni, którzy podeszli do maszyny i próbowali wypłacić z niej pieniądze. Po chwili jednak wrócili do aut i odjechali.

Funkcjonariusze pojechali za nimi, ponieważ zwrócili uwagę, że w czasie, gdy dwaj mężczyźni chcieli wypłacić pieniądze, jeden z ich kompanów wyraźnie obserwował teren. Cała czwórka sprawiała wrażenie „elektrycznych”, jak w policyjnym slangu określa się osoby nadmiernie czujne.

Kiedy mężczyźni zatrzymali się przy ul. Słowiczej wywiadowcy postanowili ich skontrolować. Okazało się, że to Ukraińcy w wieku 21-27 lat. Przy nich oraz w autach, policjanci znaleźli 54 ukraińskie karty przedpłacone, wydruki z bankomatów oraz ok. 70 tys. zł w gotówce. Na policyjny parking trafiły samochody zatrzymanych.

Dwóch Ukraińców usłyszało zarzuty oszustwa, a dwóch – oszustwa komputerowego. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!