Wiadomości

Były adwokat z Wielunia aresztowany za powoływanie się na wpływy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były adwokat zatrzymany przez CBA w nowym śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Delegatura CBA w Białymstoku prowadzi wspólnie z Podlaskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wielowątkowe śledztwo dotyczące m.in. powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. W ramach tego wątku sprawy zatrzymano jedną osobę – to były adwokat.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie przyjmował korzyści majątkowe i obietnice wręczenia mu takich korzyści, przy czym wskazany przyjął 140 tyś. zł w gotówce z obiecanych mu 320 tys. zł. Wskazany w zamian zobowiązał się do pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy.

Wskazany mężczyzna w swych przestępczych działaniach powoływał się przy tym na rzekome wpływy, koneksje i znajomości jakie miał posiadać w prokuraturze, co okazało się nieprawdą. Zatrzymany usłyszał w siedzibie Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zarzuty powoływania się na wpływy. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To nowe śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Białymstoku wspólnie z Prokuraturą Krajową. Śledztwo zostało wszczęte na materiałach własnych CBA. Sprawa jest rozwojowa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!