Wiadomości

Czterech katolików zostało zabitych w ataku islamistów na procesję na północy Burkiny Faso

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czterech katolików zostało zabitych przez grupę terrorystów podczas procesji w mieście Zimtenga na północy Burkiny Faso w Afryce Zachodniej – poinformował we wtorek przewodniczący konferencji episkopatu Burkiny Faso i Nigru ksiądz biskup Paul Ouedraogo.

„Wczoraj (w poniedziałek) w archidiecezji Ouahigouya (duże miasto na północy kraju), pewni osobnicy zaatakowali katolików i zabili czterech z nich” – powiedział biskup Ouedraogo na posiedzeniu plenarnym biskupów i księży z Burkina Faso i Nigru w stolicy tego pierwszego kraju, Wagadugu.

„Figura Matki Boskiej wędrowała po parafii; obrzęd został zapoczątkowany 1 maja, a w poniedziałek 13 maja figura miała być we wsi Kayon. Przy wjeździe do wsi Singa grupa terrorystów zatrzymała procesję, zabiła czterech wiernych i spaliła figurę” – poinformował przedstawiciel władz kościelnych w Wagadugu.

Według Narodowej Agencji Prasowej Burkiny Faso (AIB) napastnicy zatrzymali procesję.

„Pozwolili odejść nieletnim, rozstrzelali czterech dorosłych i zniszczyli figurę Maryi Dziewicy” – powiedział mieszkaniec cytowany przez AIB.

W niedzielę sześć osób, w tym ksiądz odprawiający Mszę świętą, zostało zabitych w ataku dżihadystów na kościół katolicki w gminie Dablo w prowincji Sanmatenga na północy Burkiny Faso.

Pod koniec kwietnia sześć osób, w tym pastor, zginęło w ataku na kościół protestancki w Silgadji, również na północy Burkiny Faso. Był to pierwszy atak dżihadystów na kościół od 2015 roku.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!