Wiadomości

Człowiek, który u HGW odpowiadał za sprawy reprywatyzacji, dziś należy do najbliższych współpracowników Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jedną z głównych postaci, która znajduje się w bliskim otoczeniu kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego jest b. wiceprezydent i b. bliski współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jarosław Jóźwiak – mówili w poniedziałek radni PiS.

Poniedziałkowa konferencja warszawskich radnych PiS przed stołecznym ratuszem, została zorganizowana w ramach akcji „Ratusz Rafała”. Jej celem jest pokazywanie osób z otoczenia Trzaskowskiego.

Radny PiS z Mokotowa Jacek Ozdoba powiedział, że jedną z takich osób jest były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, który podał się do dymisji po wybuchu afery reprywatyzacyjnej w 2016 r.

– (To) bardzo bliski współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz, a dzisiaj jedna z czołowych postaci, która pojawia się za plecami Rafała Trzaskowskiego (…) Praktycznie na większości spotkań Jarosław Jóźwiak stoi tuż za Rafałem Trzaskowskim —powiedział Ozdoba.

Dodał, że w dalszym ciągu Jóźwiak ma „znakomite relacje z czołowymi działaczami PO”.

– Nie mam wątpliwości, że (Jóźwiak) jest jedną z głównych postaci, która w Warszawie znajduje się w bliskim otoczeniu Rafała Trzaskowskiego — powiedział Ozdoba.

Jak mówił, Jóźwiak był wiceprezydentem Warszawy, szefem gabinetu pani prezydent Gronkiewicz-Waltz.

Praktycznie od początku jej urzędowania znajdował się w ratuszu, pełnił znaczne funkcje — powiedział Ozdoba.

– Jarosław Jóźwiak miał dostęp do dokumentów o nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16, jest to kamienica zreprywatyzowana w nielegalny sposób przez rodzinę prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Istnieje prawdopodobieństwo, że Jarosław Jóźwiak miał dostęp, zresztą sam przyznał, że sięgał do akt tej sprawy, ponieważ nadzorował odpowiedni wydział, który zajmuje się reprywatyzacją i co więcej mógł rozporządzać tymi dokumentami w taki sposób, ażeby przedłużać czy właściwie próbować w jakiś sposób zatuszować informacje nt. nieprawidłowości i nt. popełnienia przestępstwa przy procesie reprywatyzacji kamienicy męża Hanny Gronkiewicz-Waltz — powiedział Ozdoba.

Przypomniał, że Jóźwiak przez dwa lata w ratuszu odpowiadał za sprawy związane z reprywatyzacją.

– Po zwolnieniu z ratusza (…) dostaje członkostwa w radach nadzorczych miejskich spółek (…) Jest to najprawdopodobniej nagroda za to, że przez wiele lat pomagał jej (Hannie Gronkiewicz-Waltz) nie tylko w sprawie Noakowskiego, ale i również w innych warszawskich, delikatnie mówiąc, nieprawidłowościach, które pojawiały się w ratuszu — stwierdził radny PiS.

Radny PiS z Pragi Południe Dariusz Lasocki powiedział, że Jóźwiak, który jest dziś osobą prywatną, pojawia się na uroczystościach publicznych, warszawskich i zasiada „gdzieś między urzędnikami”. Lasocki mówił, że radni PiS, chcą wiedzieć, jaka jest dzisiaj rola Jóźwiaka w sztabie Rafała Trzaskowskiego.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!