Polska Wiadomości

Członkowie “Czarnego Bloku” zostali zatrzymani przez policję przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według informacji docierających do redakcji portalu kresy.pl, oraz według komunikatów zamieszczanych dziś w sieci, Policja dokonuje prewencyjnych zatrzymań członków Stowarzyszenia Niklot, jednego z organizatorów tzw „Czarnego Bloku”.

Na facebookowym profilu stowarzyszenia Niklot, opublikowano dziś o godzinie 11.46 lakoniczny komunikat o treści: Z powodu zatrzymania przez Policję naszych działaczy, koncert który miał odbyć się dzisiaj został odwołany.

Post zawiera link do kolejnego wpisu umieszczonego tym razem o godzinie 10.36 na facebookwym profilu koncertu „Ku Niepodległej” organizowanego przez Niklot. Komunikat tam zamieszczony głosi z kolei: Jeszcze raz. Wydarzenie z przyczyn od nas niezależnych nie odbedzie sie. Niestety to smutna prawda.prosimy udostepniajcie znajomym. 

Z komentarzy pod wpisem wynika, że członkowie Niklota zostali zatrzymani prewencyjnie na 48 godzin, bez podania przyczyn.

Więcej informacji opublikowano kilka godzin później na profilu pomorskiego oddziału Niklota w serwisie Instagram: Oświadczenie: konferencja i koncert organizowane przez naszych kamratów zostały odwołane z powodów niezależnych do nas, ich organizatorzy zostali zatrzymani przez służby i policję, podobnie jak przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych organizacji. Prewencyjnie. Bez podawania przyczyny. Witamy w państwie prawa. Walka z marszem niepodległości, któremu działa wytoczyły sprzeciwione przeciw niemu środowiska systemowe dały zadziwiający efekt. 8 lat marszów za rządów PO nie zadała takiego ciosu środowiskom narodowym jak obecna koalicja z udziałem PIS . Pamiętacie kto za to odpowiada, pozostańcie antysystemowi. Walczcie.

Informacje te udało nam się potwierdzić również prywatnymi kanałami. Według naszego informatora do aresztowań i przeszukań mieszkań członków Niklota miało dojść już wczoraj. Zatrzymane miały zostać osoby z Warszawy i Pomorza. Nie uzyskaliśmy informacji na temat liczby zatrzymanych osób.

Jak pisaliśmy wcześniej w ciągu ostatnich 48 godzin Polska wydała łącznie 444 odmowy wjazdu. Większość z nich prawdopodobnie w związku mającym się jutro odbyć Marszem Niepodległości, w którym, podobnie jak rok temu, miał wziąć udział tzw „Czarny Blok”.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!